taijizlin

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Podrobnosti listopad 2011

Email Tisk

Opravy sestavy Velký řád - 43 pohybů

Výuka sestavy zahrnuje naučení jednotlivých pozic a pohybů. Po zapamatování sestavy je nutné se věnovat opravám a další variantám. Seminář je důležitý pro ty, kteří si svoji sestavu velkého řádu chtějí vylepšit a ve svém cvičení se posunout zase o kousek dál. Účastník semináře by měl tedy sestavu 43 pohybů znát a cvičit ji minimálně 3 měsíce.

Termín: 20. - 21. 11. 2011
Místo: Spytihněv

Výuka sestavy "Návrat k Tai Ji Quan" - 12 pohybů

Tai Ji Quan je část tradiční čínské kultury, má bohatou a dlouhou historii. Je staré i nové, je elegantní a je jednoduché. Sestava Návrat k Tai Ji Quan má kromě funkce vytváření základů bojového umění, jako je pohyblivost, rovnováha, koordinace a otvírání kloubních spojení, také dvě unikátní vlastnosti: Za prvé spojování qi z vesmíru k vylepšení fyziologického stavu těla včetně imunitního systému a za druhé zdůrazňuje procvičování spodní části těla, ale nezanedbává horní část, čímž zlepšuje krevní oběh.
Tyto vlastnosti jsou výsledkem spojení pohybů této sestavy s velmi efektivním qigongem známým jako Pan Gu Shengong. Navíc sestava zahrnuje procvičování rovnoměrně na obě strany a dá se cvičit na velmi malém prostoru.
Seminář je určen pro cvičence všech stylů i začátečníky.

Termín: 22. - 23. 11. 2011
Místo: Spytihněv

Výuka sestavy "Střední řád" - 42 pohybů

Sestavu stylu Yang Střední řád vytvořil mistr Yang Jian Hou a vyučoval mistr Yang Sau Chung. Od něj se ji naučil mistr Gin Soon Chu a od něj jeho syn Vincent Chu, který ji bude nyní v České republice vyučovat. Začínáme letos s verzí 42 pohybů. Je pravděpodobné, že výuka bude probíhat podobně jako u Velkého řádu. To znamená, že v dalších letech budou následovat korekce sestavy a výuka kompletní sestavy Střední řád po částech a zase korekce.
Střední řád je způsob cvičení sestavy určený především k bojovému využití. Zdůrazňuje se bojová technika. Jednotlivé pohyby jsou rozděleny na mnoho malých pohybů, takže jsou více efektivní v útoku i obraně. Střední, toto se vztahuje ke stupni kruhového pohybu zahrnující kloubní spojení a v tomto způsobu není tento pohyb tak velký jak ve Velkém řádu a tak malý jako v Malém řádu. Střední řád se rovněž nazývá aplikačním stylem.

Termín 24. – 26. 2011

Místo: Praha